Слухове за лозаризма

Слухове за лозаризма

Слухове за лозаризма

Blog Article



По Дисциплината „Основи на винарството”, студентите се запознават с теоретични и практически познания за преработката на винени сортове грозде и производството на различни типове вина.

Можностите за самовработување со започнување сопствен бизнис, како во делот на примарното производство така и во делот на преработката на грозјето, придонесуваат оваа струка да биде мошне конкурентна и самоодржлива, секако со следење на новите светски трендови и имплементација на паметните технологии, што ќе придонесе во континуитет да се осовременува домашното производство.

Всяка домакиня иска да постигне тъмнозелени листа и дълги междувъзлия

Автор(и):  проф. д-р Борис Наков, Аграрен университет Пловдив; проф. д.с.н. Венелин Ройчев, Аграрен университет, Пловдив

Важно е да се направи преди началото на сокодвижението. Резитба се извършва и в началото на пролетта, най-често в началото на месец март, за да се оформи лозата преди нейното разлистване. Добре е през целия период на растеж и плододаване лозата да се оформя периодично.

Белите вина имат жив, дълбок златист цвят със зеленикави оттенъци. Ароматът е интензивен, многопластов, развиващ се в чашата и като придобива сладост, комбинирана с цветни нюанси. Вкусът е плътен, балансиран и хармоничен, с ясно изразена плодов характер.

По мнението на учените от Института в Плевен мерките за преодоляване негативното влияние на глобално затоплящия се и засушаващ се през последните години климат най-често са свързани с напояване, засаждане на нови лозя по на север или на по-голяма надморска височина, селекция за устойчивост при лозата, правилно райониране на сортовете лози, добра агротехника в лозята.

Ако него го внесете във вид на дървесна пепел, ще е още лозарство по-добре. Ако не се купува тор.

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш

Овие колачиња не зачувуваат никакви лични информации. Непотребни Колачиња Непотребни Колачиња

кор. проф. дсн Минчо Кондарев и проф. Велко Велков, допринесли много за съвременното развитие на лозарството и овощарството в България.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

През Средновековието в християнските манастири традицията се запазва.

А, ако се вгледате внимателно, ще забележете и често засадени рози до почти всяко лозе у нас. Оказва се, че те са естествени индикатор за заболявания – разболяват се първи и благодарение на това лозарите могат лесно да определят кога е време за пръскане и срещу какъв неприятел или болест.

Report this page